Fantastiškai Čekijoje fanų palaikomas „Rytas“ Čempionų lygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės

2023 m. gruodžio 12 d., 21:36

Čekijoje Vilniaus komanda sutvarkė reikalus su Čempionų lygos grupės autsaideriais – rezultatu 95:75 nugalėjo „Opavos“ krepšininkus. „Rytą“ šiose rungtynėse palaikė daugiau nei 300 beveik 1000 kilometrų iki Opavos įveikusių sirgalių.

Rungtynes dviem taikliais tritaškiais pradėjo Arnas Velička ir Gytis Radzevičius. Netrukus atsidarė ir varžovai, bet pirmo kėlinio viduryje pirmavo „Rytas“ (15:7). Puikiai dėl kamuolių kovoję, tačiau pro šalį mėtę vilniečiai pranašumą išlaikė iki kėlinio pabaigos – 24:18.

Antrajame kėlinyje vilniečiams pavyko įgyti dviženklį pranašumą (34:24), tačiau tuomet žaidimas sustojo ir varžovai priartėjo (37:33). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 11 taškų (48:37).

Gausiai klydęs „Rytas“ trečią kėlinį varžovams leido pradėti spurtu 8:0 (48:45). Visgi taiklūs tritaškiai leido G. Žibėno auklėtiniams ir vėl atitrūkti dviženkliu skirtumu (62:52). Iki kėlinio pabaigos svečiai iš Vilniaus ėmė dar labiau dominuoti, kėlinį tritaškiu su sirena užbaigė Margiris Normantas ir po 30 minučių švieslentė rodė jau 18 taškų persvarą (73:55).

Ketvirtas kėlinys jau buvo tik formalumas ir rungtynes vilniečiai laimėjo rezultatu 95:75.

Net du vilniečių krepšininkai šiose rungtynėse surinko dvigubą dublį: Martynas Echodas pelnė 18 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir iš viso surinko 25 naudingumo balus, o Gytis Radzevičius įmetė 13 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 16 naudingumo balų. Per vieną atkovotą kamuolį nuo dvigubo dublio liko Justinas Gorhamas, pelnęs 13 taškų.

Šį šeštadienį vilniečiai „Jeep“ arenoje priims „Gargždų“ komandą, o lygiai po savaitės, gruodžio 19 d. „ASG“ arenoje žais lemiamas rungtynes su Dižono JDA komanda.

„Opava“: Marquesas Townesas 20 (9/19 dvitaškių, 5 rez. perd., 3 per. kam.), Jakubas Širina 12, Adamas Pechačekas 9.

„Rytas“: Martynas Echodas 18 (13 atk. kam.), Margiris Normantas 15 (5 rez. perd.), Justinas Gorhamas (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius (10 atk. kam.) ir Arnas Velička (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 13, Lukas Uleckas 10 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Javinas DeLaurier 8 (7 atk. kam.).